Със свито сърце гледам един прекрасен град, за каквото и до го попитам кмета, той казва- това го взе единия, това другия, третия и вижте в какво състояние е града. Горе долу, същото след тези 20 години представлява и държавата, затова трябва много усилия да се положат, за да тръгнем бавно напред”, заяви министър-председателят Бойко Борисов пред кюстендилци и гостите на града от сцената на площад “Велбъжд”, предаде репортер на Радио „Фокус” - Кюстендил. „Днес е празник, затова целия кабинет сме дошли тук, за да се опитаме- казармите, едно по едно, тези неща, които могат да се върнат на града, където можем и ние да помогнем, с общи усилия с кмета да го направим един хубав град. Да беше само Кюстендил лесно, но то навсякъде е така. Честит празник! Да сте живи и здрави, и с божията помощ, както владиката каза, да се надяваме, че ще излезем напред. Ако не са давани тези милиарди, за какви ли не проекти - един милиард за „Цанков камък”, 1, 4 млрд. лв. за Белене. Представете си, ако за вашия град и подобни градове са давани по 100- 200 милиона, как щяха да изглеждат градовете. Затова като дойдат избори мислете - кой какво е направил и гласувайте”, каза премиерът.