Жертви на телефонни измамници се срещнаха с министъра на вътрешните работи Цветан Цветанов в Кюстендил, предаде репортер на Радио „Фокус” – Кюстендил. Две възрастни жени бяха дошли специално в града за да разговарят с вътрешния министър. През сълзи на очи 80-годишната баба Малинка разказа на министъра за това, как се е поддала на телефонната измама. Тя е предала на изпратения куриер сумата от 9 000 лева, които е събирала за погребение. „Много разчитаме на хората. Да потърсят помощ, да се позвъни на полицията и да успеем да реагираме. Телефонните измамници са задържани. Най-важното е да възстановим сумата на жената, станала жертва на измамата”, каза министър Цветанов. Той изрази надежда, че при следствените действия парите, сумата ще бъде възстановена.