Фирмата, ангажирана със зимното почистване на републиканската пътна мрежа в Кюстендилско е получила санкция заради несъответствия в предварително утвърдения оперативен план за зимно поддържане. Това съобщи за Радио „Фокус” – Кюстендил инженер Юлияна Божилова, директор на Областно пътно управление. Санкцията е наложена заради разминаване в броя на техниката, която се изисква по план, но при проверките посоченият брой не е установен. Като цяло дружеството, в което влизат две фирми – от Кюстендил и Дупница, своевременно е постигнало съответното ниво на зимно поддържане по всички републиканските пътища на територията на Областно пътно управление – Кюстендил и не е допускало критични ситуации и при най-тежките зимни обстановки.