Социалните работници в Кюстендил са извършили масови проверки по отношение на отпуснатите помощи за отопление на социално слаби жители в областта. За Радио „Фокус” – Кюстендил директорът на Регионална дирекция „Социално подпомагане” Снежана Козничка заяви, че през отоплителния сезон са направени общо 580 проверки, които да установят дали отпусната целева помощ се използва по предназначение. В резултат на проверките са санкционирани 54 лица и семейства, при които е установено, че помощта на се ползва за това, за което е отпусната. „Санкционираните няма да имат право да ползват помощ за следващия отоплителен сезон, без значение дали покриват изискванията”, каза Козничка. Тя допълни, че в сравнение с броя на отпуснатите помощи, санкционираните лица не са много.