Празникът на Кюстендил – 21 март, ще бъде неработен и неучебен ден. Това съобщи на пресконференция кмет на общината Петър Паунов, предаде репортер на Радио „Фокус” – Кюстендил. Няма да работят и детските градини. „Това ще даде възможност да посрещнем празника по най-добрия начин. Синоптиците обещават хубаво време и затова нека всички заповядат на площад „Велбъжд” и в лесопарк „Хисарлъка”, каза Петър Паунов. Той ще отправи предложение към автобусните превозвачи, обслужващи линиите към малките населени места, да возят с 50% намаление в празничния ден. В случай, че те откажат, общината има готовност да пусне безплатни автобуси по три направления, което ще позволи по-голямата част от жителите в малките населени места да бъдат облекчени по отношение на придвижването към празника.