Няма фатални поражения по овощните дръвчета в Кюстендилска област, заради ниските температура, които достигнаха до - 20 градуса в предишните два месеца , това съобщиха от Института по земеделие в Кюстендил.

"Проблеми по- скоро има от сушата, която беше преди това. Откриваме по- малко цветове в самите пъпки на дръвчетата. Няма да има обаче сериозни поражения. Опасността идва от предстоящите пролетни слани. Дръвчетата могат и да се разминат с тях, ако се позабави цъфтежа и развитието им до април", заявиха от Института по земеделие. При ниски температури и тогава, стопаните могат да ги предпазят чрез паленето на инертни материали в редовете в часовете между 3 и 5 през нощта.