Първо място и златен медал от международното изложение "АГРА" спечели Института по земеделие- Кюстендил, това заяви директорът на института проф. д-р Димитър Домозетов. Те спечелиха в раздел "Машини, инвентар и технологии в растениевъдството".
"Ние се представихме с успешна технология за ефективно и устойчиво производство на ябълковата продукция. Използвахме технология при сорта Флорина, при който се намалява поливането от 100 % на 65 %. Също така намалихме и пръскането от 21 на 10- 12 пъти. Този сорт позволява плододаване още след третата година. С намалените разходи при вложени 1 лв. печелиш 2, 90 лв.", заяви Домозетов.В екипа, който е участвал в разработването на технологията са участвали освен Димитър Домозетов и проф. д-р Мария Боровинкова, доц. д-р Венера Тасева, както и гл.асистенти Анелия Здравкова, Илияна Радомирска, Венелина Петрова.
През миналата година Института по земеделие отново спечели първото място на международното изложение "АГРА".