Докладна записка  за свикване на извънредно общо събрание на болницата   ще внесе в Общински съвет кметът Петър Паунов. Той е категоричен ,че подкрепя усилията на работещите в кюстендилската болница по изясняване проблема с намаления бюджет за тази година.

"За мен не е ясно защо си мълчат кадровиците на държавните структури в областта и по- точно  конкретен депутат.Защо се мълчи по въпроса? Ако се смята, че болницата е ненужна, да се изясни каква е стратегията за здравеопазването в града. Ако държавата твърди, че кюстендилската болница не предоставя качествени услуги, проблемът е в мениджмънта. Ако е там проблемът, защо е този мениджмънт, ако услугите са на ниво- защо се орязва бюджета?", коментира Паунов.