47-годишна жена е задържана от полицаи в Кюстендил, в момент на извършване на кражба от хранителен магазин. Минути след задействането на сигнално-охранителната система служителите на реда били при търговския обект. Жената е била готова да излезе с бутилка водка, информират от полицията. По информация на Дарик, магазинът е на ул. "Цар Симеон". Жената се казва Гергана и е от село Ваксево.
Задържана е за 24 часа в полицейския арест. Работата по изясняване на съпричастността й и към други кражби продължава РУП Кюстендил.