Върховният административен съд е потвърдил решението на Общински съвет- Кюстендил за урегулирания поземлен план на село Граница. То бе оспорено от областния управител Любомир Анчев.

"Планът влиза в сила и хората ще получат имотите си, съобразно волята на Общинския съвет и съобразно законите на България, и въпреки очакваната, странна намеса на Високото тяло в нашия град", коментира кметът на Кюстендил Петър Паунов. Той определи действията на областния управител, като "поредната лична интрига, безпринципна атака срещу решение на Общинския съвет, естествено пак за сметка на гражданите на съответното населено място".