Община Кюстендил е подписала договор по проект за изграждане и функциониране на областен информационен център, съобщи на пресконференция кметът Петър Паунов, предаде репортер на Радио „Фокус” – Кюстендил. Проектът е по Оперативна програма „Техническа помощ”, приоритетна ос 3. „Центърът ще се намира в сградата на читалище „Братство”, незабавно започваме ремонт на помещението, а след това избор и обучение на специалисти. Надявам се, че това ще бъде център, който да помага на всички в Кюстендилска област, защото центърът ще обслужва представители на цялата област, ще има и изнесени приемни в по-малките общини. С помощта на този център трябва да започне така дълго чаканото усвояване на оперативните програми, защото в момента може основно да се разчита основно на тези програми, а не на далновидната политика”, каза Петър Паунов. Стойността на проекта е 358 196 лева, символичната част от тази сума е за ремонт на помещението, а по-голямата част е за двугодишни възнаграждения на трима специалисти, които ще дават консултации на хората от цялата област. Основната задача на този център е да приближи европейските програми до хората от област Кюстендил.