280 водачи на автомобили са санкционирани за неправилно паркиране в Кюстендил през месец юли. Това съобщи за радио „Фокус” – Кюстендил Рени Димитрова, експерт „Връзки с обществеността”. 120 водачи са санкционирани на място, като те са глобени с по 20 лева, събраната от тях сума е в размер на 2400 лева. 160 автомобила са били преместени принудително. Автомобилите са били паркирани в нарушение на Закона за движение по пътищата, като са преместени на общинския паркинг, разположени в местността „Стубело”. На вдигнатите автомобили се съставя акт за нарушение, като допълнително се заплаща и такса за престой и транспорт. Рени Димитрова посочи, че ако автомобил, принадлежащ на лице, което има някаква степен на инвалидизация няма поставен на видно място стикер, обозначаващ че превозното средство е собственост или се ползва от инвалид, то същото подлежи на санкция, същото се отнася и за автомобилите, спрели неправилно върху местата, определени за превозни средства, управлявани от инвалиди.