За четвърта поредна година в Кюстендил ще се проведе Национален фестивал на старата градска песен „Пей сърце”. Фестивалът се организира от читалище „Братство” и се провежда под патронажа на кмета на Община Кюстендил Петър Паунов. За радио „Фокус” – Кюстендил председателят на читалището Иван Андонов съобщи, че тази година фестивалът ще се проведе на 28 и 29 август, крайният срок за подаване на заявки за участие в конкурсната програма е 15 август. Иван Андонов посочи, че целта на самия фестивал е да съхрани и популяризиране старата градска песен, възраждането и за нов живот и приобщаване на младите хора към нейната лиричност и омая. Фестивалът ще се проведе в три раздела, като всички участници ще се оценяват от професионално жури и ще бъдат присъдени I-ва, II-ра и III-та награда в отделните раздели. Организаторите предвиждат и 3 специални награди в отделните категории.