54 души от Кюстендилска област са санкционирани от дирекциите "Социално подпомагане", заради това, че не са ползвали предоставената им помощ за отопление по предназначение.
"При направените 580 проверки бе установено, че при тези, които бяха санкционирани не е открито предоставеното им гориво. Повечето от тях са от квартал "Изток" в Кюстендил", съобщиха от дирекцията. Санкцията е те да не получават помощи през следващия отоплителен сезон. През сезон 2011- 2012 година 6 566 души от областта получиха помощи за отопление. Стойността е 289,60 лв. за 5-те зимни месеца.
3 193 винетки за леки автомобили са били предоставени от дирекциите "Социално подпомагане" на инвалиди от Кюстендилска област.