С решение на Върховния административен съд се оставят в сила разпоредбите в Наредбата за обществения ред, одобрена от Общински съвет-Кюстендил. Те касаят работното време на заведенията и за неговата срочност. Други разпоредби са върнати от ВАС за  детайлно разглеждане с конкретни указания. "Съдът за пореден път утвърди европейския начин на работа на общинска администрация и на Общински съвет-Кюстендил. Собствениците на заведения спазваха всички изисквания като подаваха на време своите заявления за удължено работно време", обяви кметът на Кюстендил Петър Паунов.

Продължава подаването на два месеца на  заявления за удължаване на работно време и органите на полицията стриктно да  следят за спазването му. В понеделник общинска администрация след становище на РУП-Кюстендил е отказала удължаване на работно време на заведение в жилищен блок в кв." Запад".

"Благодаря на Общински съвет, персонално на г-жа Вася Пешева, която тогава също даде своите предложения точно за два месеца да важат заповедите, нещо, което е изключително полезно", коментира Паунов.