В случай, че влезе  в сила разпореждането на Административен съд, с което е отхвърлена заповедта на областния управител за спиране на решението за изграждане на воден оператор на територията на Община Кюстендил, администрацията ще изпрати искането си до министъра на регионалното развитие и благоустройство Росен Плевнелиев.  Идеята е да бъде разрешено на кюстендилци да имат собствен воден оператор. "По този начин ще се постараем да се подобри качеството на услугата и да се направи силна корекция на цената на водата. В Сапарева баня цената на водата е 60 ст., а в Дупница 1,29 лв. за кубик, които имат самостоятелен воден оператор и собствени водоизточници.  В Кюстендил плащаме 1,92 лв. на куб.м ", каза кметът Петър Паунов.

Община Кюстендил ще продължи проверките на водните обекти. От комплекс "Три буки" вече са представили договор със спасител. "По време на  горещините спазвайте указанията на медицинските екипи, за да нямаме тежки случаи", каза още кметът на Кюстендил Петър Паунов.