Различни ремонтни дейности и подобрения ще бъдат извършени на двата гранични пункта, разположени на територията на Кюстендилска област, съобщи пред медии областният управител Любомир Анчев, предаде репортер на Радио „Фокус” – Кюстендил. Министерски съвет е гласувал отпускането на 48 000 лева за ГКПП-Гюешево. Предстои да бъде гласувано решение за отпускането на 24 000 лева за другия граничен пункт – Олтоманци. Със средствата ще бъде подобрено осветлението, а част от асфалтовата настилка ще бъде рехабилитирана. За граничните пунктове ще бъдат доставени и монтирани светофарни уредби. Ще бъде възстановена хоризонталната и вертикалната маркировка. За граничния пункт със Сърбия се предвижда изграждането на разделетилна ограда, отделяща пътникопотока. За ГКПП-Гюешево се предвижда ремонт на навесните конструкции. Ремонтите трябва да приключат до месец ноември 2011 година.