На 12.07.2011 г. Рок-група „ASILUM” към читалище „Братство 1869” гр.Кюстендил ще изнесе самостоятелен концерт в гр. Пробищип, Република Македония. Кюстендилските музиканти са включени в лятната културна програма на македонския град и ще свирят от 21:00 ч. на площада на гр. Пробищип. Поканата за концерта идва от Община Пробищип и Дома на културата „Злетовски рудар”, с които читалище „Братство 1869” вече 3 години има отлични партньорски контакти и сътрудничество.