Община Кюстендил ще създаде лятна школа по изобразително изкуство в с. Шишковци, съобщиха от пресцентъра на обищината. Община Кюстендил работи по проект, който да превърне в лятна школа по изобразително изкуство сградата на бившето училище „Владимир Димитров-Майстора“, което се намира в с. Шишковци. Проектът предвижда сградата да бъде ремонтирана и подходящо оборудвана за обучението на бъдещите млади творци. Идеята на организаторите е да се създадат подходящи условия за всички желаещи да се занимават с това изкуство. Изборът не е случаен, тъй като в с. Шишковци именитият български художник живее и твори в периода от 1924 до 1951 г., който е най-продуктивният в неговата професионална кариера. „Кюстендил трябва да продължи да се бори да запази славата си на най-добрата школа за млади творци. Като партньори по проекта ще бъдат привлечени Съюз на българските художници и Национална художествена академия“, каза кметът Петър Паунов.