За поредна година община Кюстендил ще организира изнесени данъчни каси в малките населени места. Това съобщи за Радио „Фокус” – Кюстендил зам.-кметът по икономика и финанси Надя Каратова. Вече е изготвен график по който четири екипа от дирекция „Местни приходи” ще обикалят всеки работен ден малките населени места. Самата кампания ще започне от 23 март и ще продължи до 11 април. „Тази традиция е от 2009 година и показва, че хората са доволни от услугата, която ние им предоставяме. Нашите съграждани отново ще бъдат улеснени при плащането на местни данъци и такса за битови отпадъци с отстъпка”, каза Надя Каратова. Тя отново добави, че последните събота и неделя от месец април също ще бъдат събирани налози, а плащането ще става с отстъпка от 5 %.