В рамките на половин година в общинския приют за кучета в Кюстендил са обработени 167 безпризорни кучета. Пред Радио „Фокус” – Кюстендил Петър Велков, отговорник на приюта заяви, че 37 кучета са осиновени и са намерили своя нов дом. Към момента има 116 кучета, които се отглеждат в приюта, като те не подлежат на връщане на местата, на които са заловени. „Това са кучета, които са агресивни, заловени са при подадени жалби от страна на гражданите и се счита, че са опасни”, каза Петър Велков. Той посочи, че от началото на годината служителите на приюта са реагирали на около 50 жалби и сигнали. „Има и много фалшиви сигнали, но ние сми длъжни да реагираме. Много са случаите, при които отиваме на място, намираме куче което е на голяма възраст и няма как да е силно агресивно, по този начин се злоупотребява”, заяви Петър Велков. Според него много често подаващите сигнали замесват и деца, а целта е по-бърза реакция.