На 22.07.2011 г. от 17:30 ч. в Синята зала на читалището ще бъде представена поредната книга на известната кюстендилска поетеса, художник и общественик Надя Павлова - "Пита от сълза". В салоните на читалището ще бъде открита изложба с 25 творби на авторката. Гости на събитието ще бъдат Матей Шопкин и Георги Славчев от Съюза на българските писатели и председателят на читалище "Братство 1869" - Иван Андонов.