До края на месеца в Художествената галерия "Владимир Димитров-Майстора" ще останат фотографиите на Златко Латев. Фотоизложбата е наречена "Нашенци" и е подредена в една от залите на културната институция.Предпочитаните теми на Латев са акт,  портрет, пейзаж и архитектура. Той има над 10 самостоятелни изложби и участие в национални пленери по фотография в Смолян, Казанлък, Пловдив, Благоевград, Кърджали и Перник.

Фотографът е инженер-технолог, завършил ВИХВП Пловдив. През 2010-та година печели златен медал на FIAP на международен дигитален салон- "Фотоваканция 2010". Носител е и на втора награда на фотоконкурса "Биоразнообразието -всички ние сме част от него".