Бъдещето на балнеосанаториума в Кюстендил ще бъде ясно до края на годината, заяви пред Дарик министърът на здравеопазването д- р Стефан Константинов. Вариантите са- държавата да инвестира в него, за построяването на голям басейн с минерална вода или да го даде на общината. “Знам за желанието на кмета Паунов. Честно казано, още преди това предложение, идеята на министерството бе там държавата да инвестира средства, за да се направи един голям закрит плувен басейн, който да обслужва града и да е с минерална вода. Още проучваме двете идеи. Искам да видя дали ние ще можем да отделим тези пари, тогава може да се мисли и за преотстъпване на общината, но първо трябва да имаме проект, за да сме сигурни , че ще се развие. На много места държавата е отстъпвала на общини обекти и после не са стопанисвани добре. Болно ми е, че този имот е в този вид, а той има голям потенциал”, коментира д- р Стефан Константинов. Той вече е провел необходимите разговори с министър Симеон Дянков, като става въпрос за около 750 000 лв. “Този обект и в момента не генерира загуби на държавата. Говорим обаче за нещо друго, да носи приходи, да носи удовлетворение за хората, да развие балнеоложкия туризъм в града. Имаме прекрасен елитен хотел, но той си има и специфична група хора, които го посещават. Ние говорим да се развие още по-масов балнеоложки туризъм в Кюстендил”, каза още министър Константинов.