Четвърти опит ще бъде направен за учредяване на ВИК- асоциация на територията на Кюстендилска област. Това ще стане в петък в Областна администрация.

"До момента неприсъствието на община Кюстендил пречи за учредяването на асоциацията.  Надявам се това този път да дойде кметът или легитимно избраният от Общинския съвет представител. Липсата на асоциация е пречка за някои малки общини, да кандидатстват с проекти", заяви областният управител Любомир Анчев.  Като пример той посочи община Рила, която има изготвен проект за възстановяване и изграждане на ВИК- мрежа.

В асоциацията ще бъдат включени 7 от 9 общини в областта. В нея няма да бъдат Дупница и Сапарева баня.