Липсата на деца понякога прави училищата нелоялна конкуренция,от друга страна е добре защото школата се стремят да предложат най-доброто за учениците като педагогически състав и материална база, съобщи на брифинг Валя Райчева директор на СУ ”Васил Левски” –Кюстендил.
На 29 юни беше последния приемен изпит от І тур, за кандидатстването в спортното училище за 5 и 6 клас, с допълване за 6,7 и 8 класове добави тя. Досега приема се осъществява в рамките на очакванията, записани са 14 деца, на 2–тур по принцип държавния план прием в който за новата учебна година са заложени 52-ма ученици се изпълнява на ІІ тур. До края на месец август ще бъде утвърден план приема за учениците които ще бъдат в 9 –ти клас, с възможност да получат професиите:организатор на спортни дейности и прояви, помощник тренъор и помощник инструктор по фитнес. Завършилите ще имат право да работят в спортни клубове с деца.