5 момичета от ЕГ"Д-р Петър Берон" гр. Кюстендил са приети в Лидерска академия "Glow" 2011 г. Ученичките Александра Джонева и Стефания Мирчева от 10 в клас, Ралица Евгениева от 8 б клас, Любомира Пейчева и Ивана Манова от 11 б клас са одобрени за участие в академията. Като младши асистенти са избрани  абитуриентките  от Езикова гимназия Ванеса Въжарова и Станислава Антова. Лидерската академия ще се проведе в края на месец август във Велико Търново.

Момичетата ще участват в едноседмичен лагер, който се провежда изцяло на английски език и включва занимателни и образователни игри, срещи с гост-лектори от страната и чужбина, семинари и дискусии на актуални теми като реализацията на младите жени в съвременните условия,трафик на хора,ХИВ/СПИН и др. " Момичетата имат множество участия и отличия по английски език , допринасят за активния училищен живот и се занимават с разнообразни извънкласни дейности, което е важно условие за приемане в академията", каза за Дарик директорът на Езикова гимназия Иванка Янкова .

Общо 50 момичета от цялата страна ще усъвършенстват лидерските си качества в Лидерската академия " Glow ".