Две пътно-транспортни произшествия са възникнали в Кюстендил, съобщиха от пресцентъра на Областна дирекция на МВР-Кюстендил. Едното произшествие е причинено от 32-годишна жена, която е била зад волана на лекия си автомобил "Пежо" след употреба на алкохол. Тестът с дрегер е отчел резултат 2.63 промила. Тя блъснала паркиран лек автомобил на ул. "Цар Освободител", удареният автомобил се отместил и ударил друг. Няма пострадали хора, нанесени са само материални щети на автомобилите. Срещу причинителката на произшествието е започнато бързо полицейско производство. Другата катастрофа е причинена от 33-годишна жена, която отнела предимство с автомобила си на движещ се лек автомобил "Алфа Ромео", нанесени са щети на двата автомобила, няма пострадали. Образувано е дознание по случая в Районно управление „Полиция” - Кюстендил.