Областен информационен център ще изгражда в Кюстендил общинска администрация. В него ще работят трима експерти, които ще консултират и ще оказват съдействие при разработване на проекти от европейски програми. Центърът ще има и изнесени приемни, информират от Община Кюстендил.
Предвижда се той да ползва помещението, което бе предоставено по -рано на шахматния клуб, на партерния етаж на читалище "Братство". Проектът за център получи и одобрението на Общински съвет-Кюстендил.