Изгонените, заради неплатен наем вече бивши наематели Румен и Даниела изтръгнали от стените, облицовани с гипсокартон осветителните тела, както и стенните аплици, напълнили със строителна пяна тоалетната и канализацията, а във водопровода изсипали силикон.

Бившият катаджия от Кюстендил Румен Иванов и жена му Даниела вандалстваха в кафене, собственост на община Кюстендил, след като ги изгониха от помещенията, заради неплатен наем. Всъщност собственичката на фирма “Сън Спийд” ООД Даниела Александрова Иванова, която е наела помещението от кметството “забравила” да плаща наем на община Кюстендил почти година време. След като установили това общинарите, неколкократно подканили бизнесдамата, да се издължи към хазната, а след като изчакали още няколко месеца предупредили фирмаджийката и съпруга й Румен Иванов, че трябва в едномесечен срок да се изнесат от общинското помещение, намиращо се на пъпа на областния център, до площад “Велбъжд” в новия търговски комплекс. Бяхме изумени като влязохме в помещението, бившите наематели, след като разбрали, че няма накъде и ще трябва да се изнесат напълнили със строителна пяна тоалетната и канализацията, а във водопровода изсипали силикон, в тоалетните и помещенията за почивка липсват част от теракотата и фаянса, изкъртени от стените са мивките и дребните аксесоари, които са част от оборудването на санитарните помещения. Най-много ни шокира факта, че бившите наематели Румен и Даниела са изтръгнали от стените, облицовани с гипсокартон осветителните тела, тип “луничка”, както и стенните аплици, така жестоко, че на местата са останали дупки като кратери", обясниха изумените общинари. Това е най -новия търговски комплекс в областния град, построен с парите на кюстендилци само преди три години. "Само отстраняването на вандалщината, за да може да се използва отново помещението ще струва десетина хиляди лева на община Кюстендил", коментираха още кметските служители. От община Кюстендил обявиха, че вече са завели дела срещу некоректните си наематели – вандали.