•  

  • Пресъздаване на обичая „Трифон Зарезан” и конкурс за най-добро бяло и червено домашно вино
    организира - НЧ „Спасовица 2008” с. Николичевци
    01.02.2020 г. 11:30 часа в НЧ „Спасовица 2008”, село Николичевци

  •  

  • Честване 138 г. от рождението на Владимир Димитров – Майстора
    Изложба на Захари Каменов, носител на Националната награда за живопис на името на Майстора за 2018 г.
    Церемония по връчване на Националната награда за живопис „Владимир Димитров – Майстора 2019”
    01.02.2020 г. 12:00 часа в ХГ „Вл. Димитров - Майстора”

  •  
  • Посещение на къща-музей „Вл. Димитров-Майстора”
    организират – Министерство на културата, СБХ, Община Кюстендил, ХГ „Владимир Димитров - Майстора”, Кметство с. Шишковци, НЧ „Вл. Димитров – Майстора 1919”,
    13:30 часа село Шишковци
  •  

Традиционно отбелязване на празника „Петльовден”
организира - НЧ „Пробуда 1928”, с. Жабокрът
02.02.2020 г. 13:30 часа в НЧ „Пробуда 1928”, село Жабокрът

 

Представяне на книгите „Културно – историческото наследство в периода на българското възраждане” на д-р Атанас Панчев и „Сакрално: чудесата близо до нас” на д-р Мариана Праматарова
Организира – ИК „Новата цивилизация”
04.02.2020 г. 17:30 часа във Възрожденско училище

 

„Синергетика на квантовите механизми в биологичните структори” - беседа на д-р инж. Васил Канисков
организират - Ротари клуб Кюстендил и Община Кюстендил
06.02.2020 г. 17:30 часа във Възрожденско училище

 

„Ох, тези пари“ гостува Държавен драматичен театър - Търговище
Организира - Общински драматичен театър
12.02.2020 г. 19:00 часа в Общински драматичен театър

 

Изложба на класа по рисуване към НЧ „Братство 1869”
Организира – НЧ „Братство 1869”, Кюстендил
13.02.2020 г. 11:00 часа в НЧ „Братство 1869”

 

“Трифон Зарезан” - Конкурс за най-добро домашно вино
Организира – НЧ „Пробуда 1961” Кюстендил
14.02.2020 г. 11:00 часа в НЧ „Пробуда 1961” квартал Колуша

 

„Вино и любов” - поезия
Организира - НЧ „Светлина 1871”, с. Соволяно
14.02.2020 г. 13:00 часа в НЧ „Светлина 1871” с. Соволяно

 


„ТЯЛО –то” - изложба на школа „Новите майстори”
организира Сдружение „Партньори – Кюстендил”
14.02.2020 г. 18:00 часа във фоайе на Общински драматичен театър

 

Отбелязване 147 г. от обесването на Васил Левски
организира – Община Кюстендил
19.02.2020 г. 11:00 часа при паметника на Васил Левски

 

Отбелязване 147 г. от обесването на Васил Левски
Организира - НЧ „Светлина 1871”, с. Соволяно
19.02.2020 г. 12:30 часа Паметна плоча на Васил Левски с. Соволяно

 

„Да те жадувам“ - концерт на рок група „Сигнал“ и Русенска филхармония
Организира – Община Кюстендил
20.02.2020 г.19:00 часа в Общински драматичен театър

 

Музейна работилница за деца: Култура на хранене в древността
Организира – РИМ „Акад. Йордан Иванов”
20-22.02.2020 г. 14:00 - 18:00 часа в Музеен детски кът при зала „Асклепий” Регионален исторически музей

 

Международно триенале „Духът на акварела“
Организира - ХГ „Вл. Димитров - Майстора”
21.02.2020 г. 17:30 часа в ХГ „Вл. Димитров - Майстора”

 

Отбелязване на 127 г. от рождението на Крум Кюлявков
Организира – НЧ „Братство 1869”, Кюстендил
22.02.2020 г. 11:00 часа в НЧ „Братство 1869”

 

„Училище на възрастта на континент” среща-беседа с проф. Христо Пимпирев по повод 200 г. от създаването на ОУ „Св. св. Кирил и Методий” и 200 г. от откриването на Антарктида
Организират – ОУ „Св. св. Кирил и Методий” и проф. Христо Пимпирев и НЧ „Братство 1869”, Кюстендил
26.02.2020 г. 17:30 часа в НЧ „Братство 1869”

 

„Горещо“ - постановка на Асен Блатечки
Организира – Община Кюстендил
27.02.2020 г. 19:00 часа в Общински драматичен театър

 


РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ „АКАД. ЙОРДАН ИВАНОВ”

  • Археологическа и нумизматична експозиция в зала „Асклепий”

  • Музеен кът за деца и любопитни възрастни

  • Eтнографска изложба в зала „Стримон”

„Багри от долините на Струма и Места”

 

КЪЩА-МУЗЕЙ „ДИМИТЪР ПЕШЕВ”

  • Експозиция, посветена на Димитър Пешев и спасяването на българските евреи през Втората световна война

  • „Хераклея Синтика – история на проучванията” - Гостуваща изложба на Исторически музей – Петрич

 

ИЗЛОЖБЕНА ЗАЛА НА ДЖАМИЯ „АХМЕД БЕЙ”

„Мозайка от занаяти” - Гостуваща изложба на Етнографски музей на открито „Етър”

 

КЪЩА-МУЗЕЙ „ИЛЬО ВОЙВОДА”

„Национално-освободителните борби на населението от Кюстендилския край”

 

ЕМФИЕДЖИЕВА КЪЩА

  • “Градски бит и култура на населението в Кюстендил от края на XIX и началото на XX век”

  • „Домашни реликви от сръчните ръце на българката” - Етнографска изложба

 

МУЗЕЕН КОМПЛЕКС „СВ. ГЕОРГИ”

„Храмови иконописания от Пернишко” - изложба на Регионален исторически музей – Перник

 

ХГ „ВЛ. ДИМИТРОВ-МАЙСТОРА”

  • Постоянна експозиция с творби на Владимир Димитров – Майстора

  • Постоянна експозиция с творби на Николай Дюлгеров

  • Годишна изложба на Кюстендилските художници

  • Изложба „Шест посоки”

  • Изложба акварел на Александър Ангелов

 

 

Регионален исторически музей “Акад. Йордан Иванов”  тел. 078/ 55 01 25, 0895 541 376

Къща-музей „Емфиеджиева къща” тел. 078/ 55 01 29, 0895 541 388

Къща-музей „Ильо Войвода” тел. 078/ 55 01 26, 0895 541 381

Къща-музей „Димитър Пешев” тел. 078/ 55 18 11, 0895 541 391

Джамия „Ахмед бей” тел. 078/ 55 01 24, 0895 541 384

Музеен комплекс „Св. Георги” тел. 078/ 55 20 83, 0894 551 996

ХГ „Вл. Димитров - Майстора” тел. 078/55 00 29

Общински драматичен театър тел. 0885 417 508

Кино в „Театъра” тел. 0885 885 480

Регионална библиотека „Ем. Попдимитров” тел. 078/55 01 16, 078/55 01 19,

Обединен детски комплекс тел. 078/55 06 15