Най - важното от Кюстендил:

За 15 дни хлебарите в Кюстендил взимат 400 лева

”Една от най-трудните задачи за един хлебопроизводител е да намери квалифициран персонал и да успее да го задържи”, каза за Радио “Фокус” Кюстендил Милен Николов, председател на дружеството на хлебопроизводителите в Кюстендил. Според него най-добрите работници в бранша отдавна са заминали да работят в чужбина, където наистина взимат по-голяма заплата, но и работят много повече. “В момента работниците заети в бранша се прехвърлят от фирма на фирма с идеята, че могат да получат по-добро заплащане”, каза Николов. Той съобщи, че на този етап един работник на длъжността хлебар, който работи 15 дни в месеца взима чиста заплата около 400 лева. Според него хлебопроизводителите са поставени под натиск от самите работници, които директно заявяват по-високо заплащане или напускане на фирмата в която работят. Николов добави, че законово никой не гарантира на работодателя условия при които той може да задържи обучения от него работник за определено време. “Това за мен е некоректно, защото аз инвестирам в този работник, влагам средства и време, а никой и по никакъв начин не може да ми гарантира, че този работник след обучението ще остане на работа в моята фирма и чрез работата си ще възвърне средствата, вложени в неговото обучение”, добави Николов. Според него, когато се спази цялата технологична схема при производството и се вложат достатъчно качествени суровини хлябът винаги става вкусен.

Вход

Времето

Парите

Търсене

Go to top